BALKON ve BAHÇE MOBİLYALARI HAKKINDA PRATİK BİLGİLER

BALKON ve BAHÇE MOBİLYALARI HAKKINDA PRATİK BİLGİLER
BALKON ve BAHÇE MOBİLYALARI

Balkon ve Bahçe Mobilyaları Hakkında Pratik Bilgiler

Bahçe mobilya ürünleri günümüzde oldukça fazla rağbet görmektedir. Bu ürünleri seçerken dikkat edilmesi gereken birçok farklı faktör bulunmaktadır. İlgili ortama sağlanmak istenen huzur ve konfor, doğru ürünlerle mümkün olabilmektedir. Teak ağacı, sentetik rattan ve alüminyum malzemeler bahçe ürünlerinde en sıklıkla tercih edilen malzemelerin başında gelmektedir.Bu malzemeler de özellikleri bakımından kendi içlerinde farklı tercih edilme seçenekleri sunmaktadır. Sentetik rattan, teak ağacı ve alüminyum malzemeden üretilen bahçe mobilya grubuyla adından söz ettiren Ecolux By Erdemoğlu AYDIN'da estetiğin fonksiyonellik ile buluştuğu ürünlerini her zevke ve her bütçeye uygun özellikler ile birlikte sunmaktadır.

"Kalite ve Fonksiyonelliğin Buluştuğu Balkon ve Bahçe Mobilyaları"

1. Bahçe mobilyaları seçiminde kullanışlılık, dayanıklılıkve konfor, dikkat edilmesi gereken en öncelikli noktaların başında gelmelidir.

2. Sert hava koşullarına karşı büyük bir dayanıklılık gösteren sentetik rattan malzemeden üretilen bahçe mobilyaları, bakımı oldukça kolay olduğundan tercih edilebilmektedir. Sentetik rattan bir bahçe mobilyası tercih edilirken, mobilyada kullanılan malzemenin kaliteli olduğundan ve doğru işlendiğinden emin olunmalıdır.

3. Sentetik rattan malzemeli bahçe ürünlerinin iyi bir elişçiliğinden geçmiş olduğuna dikkat etmek de bir diğer önemli husustur. Örgü detaylarının uç bitimleri iyi gizlenmiş olmalıdır. Örgülerin düzgünce ve gergin bir yapıda tamamlandırılmış olması önemlidir.

4. Sentetik rattan malzemeli bahçe ürünleri, dört mevsim kullanılabilen, geniş esnekliğe sahip ve gerilmeye karşı dayanıklı ürünlerdir. Bu mobilyaları su ve yumuşak bir fırça ile kolayca temizlemek mümkündür.

5. Teak ağacı, bahçe mobilyaları seçiminde en çok tercih edilen malzemelerden biridir. Doğadaki en sert ağaçlardandır ve özünde doğal olarak kendi yağını barındırır. Bu yağ sayesinde en sert hava koşullarında bile yıpranmamaktadır. Anavatanı Endonezya olan bu ağaç ile üretilen bahçe mobilya ürünlerinin, devlet lisanslı ormanlardan kesildiğinden ve sadece A kalite ağaçların kullanıldığından emin olunmalıdır.

6. En değerli ağaçlardan biri olan teak ağacından yapılan ürünlerde ağacın yaşı ve mobilyanın yapım şekli de dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Olması gereken fırınlama yöntemleriyle kurutulan ve doğru makinalarla işlenen teak ağacı, en kaliteli bahçe mobilyası ürünlerine hayat verirken çok uzun yıllar yıpranma olmadan kullanılabilmektedir.

7. Teak ağacının kendine has kokusu ve pürüssüz bir yüzeyi mevcuttur. Seçimini teak ağacından üretilen bir üründen yana kullananlar, seçim yaparken bu özellikleri de dikkate alabilirler.

8. Teak ağacından üretilen bahçe mobilyaları tercih edilirken ürünlerin devlet kontrolünden geçmiş olmasına ve olması gereken kurutulma safhalarından geçmiş olmasına göre seçim yapmak büyük önem arzetmektedir. Bu gerekli şartların sağlanmadığı ürünler ikinci kalite ürünler olup,kullanıldıkça çabuk deformasyon riski taşımaktadır.

9. 'Ağaçların altını‘ olarak gösterilen ve yaşayan bir ağaç olan teak ağacının en büyük özelliklerinden biri içeriğindeki yağ oranının yüksek olmasıdır. Bu yağ oranı sayesinde çürümeye ve kurtlanmaya karşı büyükbir dayanıklılık gösteren teak ağacı, bahçelerde ve dış mekanlarda kullanımı sırasında gri renge dönebilmektedir. Ağacın yıllar geçtikçe daha da doğal görünmesinden keyif alanlar hiçbir bakım işlemine gerek kalmadan teak bahçe ürünlerini uzun yıllar kullanabilmektedir. Teak mobilyalarını her sezon ilk günkü renginde görmek isteyenler içinse yapılacak bir zımparalama işlemi ileürün eski haline döndürülebilmektedir. Ürünü her daim orijinal haliyle görmek isteyen bu kullanıcıların, teak ağacından imal edilen bahçe ürünlerini tercih ederken, ürünün zaman zaman zımparalama yapılmasına ihtiyaç duyduğunu ve yılda birkaç defa özel teak yağı ile yağlama bakımını yapmaya özen gösterilmesi gerektiğini bilmeleri gerekir.

10. Okside olmadığı için uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilen alüminyum bahçe mobilyaları, hem bakımının kolay olması hem de hafif olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Dış mekanlara uyum ve dayanıklılık gösteren ve leke tutmayan yapısıyla da tercih sebebi olan alüminyum malzeme, ayrıca kolay bir bakım da sunmaktadır. Alüminyum malzemeden yapılanbir ürünün sabunlu bir bezle silinip durulanması yeterli bir bakımdır.

11. Bahçe ürünlerinde konfor ile malzeme seçenekleri veözellikleri birbirleriyle entegre olmalıdır. Seçilen mobilyaların bel, sırt ve kas ağrılarına neden olmayacak özelliklerde olması kullanıcılar açısından önem taşımaktadır.

12. Bahçe mobilyaları ile huzurlu bir ortam yakalamayı hedefleyen kullanıcılar, kaliteli malzeme içeren ürünlere yönelmelilerdir. Çabuk deforme olan ve istenilen performansı gösteremeyen, onarılma ve yenileme gerekliliği doğan mobilyalarla karşı karşıya kalan kullanıcılar, psikolojik olarak da rahatsız ve huzursuz olmaktadırlar. Bu sebeple seçimin dikkatli yapılması gerekmektedir.

13. Bahçe mobilyaları, malzemesi ne olursa olsun çoğunlukla açık renk tonlarında tercih edilmelidir. Çünkü dış mekanlarda ve bahçelerde güneşe maruz kalacak olan koyu ürünler daha çabuk eskiyebileceğinden ve kirli görüntü sergileyebileceğinden dolayı açık renk tonlarından yana tercih yapmak kullanıcılara avantaj sunacaktır.

14. Bahçe ürünleri ile birlikte kullanılan minderlerinde mobilya ile iyi uyum sağlamış olması, çok sert olmaması ve kolay terletmeyen özel kumaşlarla tasarlanmış olması dikkat edilmesi gereken diğer noktalardandır.

Bahçe Mobilyaları Seçiminde Mobilya Malzemesinin Önemi

Doğadaki en sert ağaçlardan biri olan, bünyesindeki doğal yağı ile zorlu hava şartlarına ve hava değişikliklerine karşı kendini koruyabilen teak ağacı, dayanıklılığına karşın hafif olmasıyla da bahçe mobilya modelleri için ideal bir ağaçtır. Kendine has kokusu ve pürüzsüz yüzeyi ileteak ağacı, diğer ağaçlardan oldukça farklı bir yapı sergilemektedir.

Bahçe mobilyalarının yapımında kullanan teak ağaçları, hem kalitesine hem de yaşına bakılarak özenle seçilmektedir. Ağaç alımından mobilyanın oluşumuna kadar her süreci kendisi yürüten ürünlerinde kullanılanteak malzeme, fırınlarda en uygun nem oranına getirilmekte ve mobilyalar bu şekilde hazırlanmaktadır.

Olumsuz hava şartlarına rağmen dayanıklılığını koruyan alüminyum bahçe ürünleri, okside olmadığı için uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilmektedir. Özelliği gereği oldukça hafif bir malzeme olan alüminyum, kullanıcılara kullanımı ve taşıması kolay bir yapı sunmaktadır. Farklı malzemelerle kombinlenmeye de uygun olan ve şık, estetik, kullanışlı tasarımlara imkan tanıyan alüminyum ürünlerin bakımı da oldukça kolaydır. Elektrostatik boyası, mobilyanın iskeleti ile uyumlu ve rahat minderleri, dış mekana uygun leke tutmayan ve yıkanabilir kumaşları ile konforlu bir kullanım sunan alüminyum grubu, bahçelerin gözdesi olmaya aday bir performans sergilemektedir.

Sizler de keyifle vakit geçirdiğiniz bu özel alanlarınızın değerine değer katmak için Ecolux By Erdemoğlu AYDIN’ı ziyaret edebilirsiniz. Zevkinize göre balkon ve bahçenize en uygun olan modeli tercihederek konforun tadını çıkarabilirsiniz. Ecolux By Erdemoğlu’nda birbirinden farklı tasarımlarıyla bahçelerinize şık bir görünüm kazandırırken aynı zamanda konforlu malzemeleri ile size dinlenebileceğiniz alanlar oluşturmaktadır. Keyif ürünleri olarak ayrı bir ürün grubu bulunan Ecolux By Erdemoğlu’nda balkon ,bahçe, teras gibi alanlarınızı yaz kış kullanmanızı sağlayabilecek ısınma ürünleri, servis ürünleri ve dekorasyon ürünlerini de sizlere sunuyor. Bu ürünler ile soğuk havalarda dahi şık görünümlü bahçe şömineleri ile ısınabilir ve açık havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bahçe mobilyaları için tercih yaparken alacağınız ürünün bahçe ve açık havalara uygun olarak üretilmiş olmasına özen göstermelisiniz.Üretim aşamasında kullanılan malzemelerin hepsinin hava koşullarından etkilenmeyecek türde malzemeler olması gerekmektedir. Aksi halde en ufak bir yağışta, rüzgarda istenilmeyen sonuçlar ortaya çıkacaktır. Bu nedenle ürünleri tercih ederken fiyatından önce kalitesine özen gösterilmelidir. Seçmiş olduğunuz ürünün ne kadar uzun süre dayanıklı ve kullanılabilir olduğuna özen göstermeniz gerekmektedir.

Bahçe mobilya ürünleri diğer mobilya türlerine göre çok daha farklı malzemelerden üretilmelidirler. Yaz kış soğuk ve sıcak havalardan etkilenmeyecek malzemeler seçilmelidir. Kışın yağışlı havaların zarar verdiği ürünlere yaz aylarında da güneş ışınları büyük zarar vermektedir. Güneş ışınlarının etkisiyle rengi değişen eriyen malzemeler dış mekan ürünlerinde kullanılmamalıdır. Ancak ne yazık ki fiyatları daha düşük tutabilmek adına kaliteden ödün veren firmalarda piyasada yer alabilmektedir.

 

Bu nedenle tercih yaparken kaliteye önem vermeniz gerekmektedir. Uzun yıllar kullanabileceğiniz kaliteli ve hava koşullarına uygun malzemeden üretilmiş olan ürünler sizlere çok daha az maliyet çıkaracaktır. Kalitesiz ürünü bir sezon kullanıp değiştirmek uygun alındığı sanılan ürünün çok daha maliyetli olmasına neden olmaktadır. İstemiş olduğunuz tüm bahçe ürünleri ürün yelpazemizde mevcuttur. Salıncaklar, yemek masaları, oturma grupları, dekorasyon ürünleri ile tarzınızı bahçenize yansıtabilirsiniz.Modern görünümlü mekanlar için şık tasarımlar sıklıkla tercih edilmektedir. Size en uygun modeli tercih edip temiz hava, yeşillik ve güneşin tadını keyfince çıkartabilirsiniz.