BİZ KİMİZ?

ECOLUX BY ERDEMOĞLU HAKKINDA

ECOLUX BY ERDEMOĞLU HAKKINDA

HAKKIMIZDA

 

Erdemoğlu Halı Avize olarak 1976 yılında Adnan Menderes Bulvarı'nda kendi mülkümüz olan mağazada, babamız Ahmet ERDEM'in girişimleriyle ilk mağazamızı açtık.

 

1982 yılında avize satımına başladık. Sonraki yıllarda mobilya sektörünün gelişmesiyle,mobilya çeşidini arttırarak Erdemoğlu Halı Aksesuar mağazası ile hizmetegirdik.

 

1988 yılındaki bu girişim müessesenin gelişmesi ve şirketleşmesine yol açtı.  Aile üyelerinin tahsillerini bitirip, iş hayatına girmeleri de şirketleşmeyi hızlandırdı.

 

1994 yılında Erdemoğlu Halı San. Tic. Ltd. Şti. kuruldu.Aynı yıl Ali ERDEM'in sorumluluğunda Yataş bayiliği Aydın'a kazandırıldı. Yine 1996 yılında Yataş için 250 m2 showroom açıldı.

 

Bu arada Mehmet Erdem'in halı, özellikle de el dokuma halısı üzerine ihtisası olduğu için, halı mağazamızda en iyi ve en kaliteli el dokuma halılarını, Aydın'ın ve hatta Ege Bölgesinin beğenisine sunduk.Saray, Gümüşsuyu, Dünya makine halıları Samur ve Dinarsu duvardan duvara yer döşeme halılarının satışında aranılan müessese olduk.

 

1998 yılına gelindiğinde Ege'nin en büyük Yataş Home mağazasını Aydın'a kazandırmanın gururunu yaşadık. Başta Yataş ve Doğuş mobilya olmak üzere, ev tekstili, mobilya, halı ve avizede kalite ve güvenin simgesi haline gelen şirketimiz, Aydın'da toplamda 2000 m2 lik kullanım alanına sahip merkez mağazası ile hizmet vermeye devam ediyor.

 

2005 yılına kadar Yataş bayiliğine devam ettik. Bu yılda mağazamızın kurucusu olan babamız Ahmet Erdem vefat etti ve kendisinin vasiyeti üzerine Yataş bayiliğini bırakarak yirmiye yakın markayla halı satımına başladık.Saray, Gümüşsuyu, Atlantik, Kaşmir, Dinarsu, Merinos bunlardan sadece birkaçıdır.

 

2007 de Mehmet ERDEM'in ANKARA'ya TBMM'YE AYDIN Milletvekilimiz olarak gitmesi bizim için büyük bir onur kaynağı oldu. Mehmet ERDEM 23. / 24. /26. Dönemlerde AYDIN Milletvekili seçildi ve bu kutlu görevi başarıyla yerine getirdi.


Yenilenmek güzeldir; ECOLUX BY ERDEMOĞLU 

 

Şu anda şirketimiz, Ali ERDEM ve Adil Can ERDEM yönetiminde büyük bir motivasyonla başarılı bir şekilde hedefleri doğrultusunda ilerliyor.

 

Uzunca bir dönem ERDEMOĞLU HOME unvanıyla AYDIN Efeler Merkez olmak üzere;MUĞLA, İZMİR, DENİZLİ, UŞAK hinterlandı içerisinde siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam ettik.

 

Şimdilerde ise ECOLUX BY ERDEMOĞLU olarak revize ettiğimiz markamızla, konsept mağazacılık anlayışıyla "Ekonomik, Ulaşılabilir ve Lux" mottosuyla günümüz tüketici alışkanlıkları ve beklentilerini karşılayabilmek ve siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini kazanabilmek adına var gücümüzle çalışıyoruz.

 

ECOLUXBY ERDEMOĞLU çatısı altında, hali hazırda; Halı,Aydınlatma, Perde,Mutfak, Bahçe ve Kafe Mobilyaları, Mobilya Aksesuar, Yatak ve Uyku Ürünleri departmanlarımız siz değerli müşterilerimize yüksek kalite standartlarına sahip ürünleri uygun fiyatlarla beğenilerinize sunmaktadır.

 

ECOLUX BY ERDEMOĞLU bünyesinde Yatsan, L'unica, Taç Perde,Empera Halı gibi sektörlerinde nam salmış bir çok ünlü markanın bayilikleri mevcuttur.

 

Hedefimiz, önümüzdeki yıllarda da kaliteli ve güçlü markalarla,yatırımlarımızı sürdürerek, bu trendi daha da geliştirmektir...

 

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz, sizlere layık olmak için çok çalışıyoruz.

 

Sevgi, selam ve muhabbetlerimizle...

 

ECOLUX BY ERDEMOĞLU Firması Genel Müdürü ve Kurucu Ortağı Ali ERDEM ile yapılan bir röportajdan kesitler;


Ali bey, öncelikle kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

 

İlk önce mağazamızı ziyaret ederek, bizi ve firmamızı tanıtmamıza fırsat verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

 

1968 yılının Nisan ayında Aydın’da doğdum.İlk ve orta tahsilimi Aydın merkezde tamamladım. Daha sonrasında da bir"Teknik Lise" olan Aydın Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümünü kazanarak tahsil hayatımı sürdürdüm. Severek ve ilgiyle okuduğum okulumdan mezun olduktan sonra yine Mühendislik gibi teknik eğitim veren bir Üniversitede tahsil hayatıma devam etmek istedim. Ancak iş hayatına erken atılmamız ve çeşitli sorumluluklarımızın artması vesilesiyle bu idealimizi gerçekleştirmek nasip olmadı. Olanda da, olmayanda da hayır vardır...

 

Derken askerlik geldi ve vakit kaybetmeden vatani görevimizi gerçekleştirdikten sonra evlilik kurumuna adım attık. Eşim Nihal Erdem'le çok mutlu ve huzurlu bir aile hayatımızın neticesinde, Cenab-ıAllah bize 5 güzel evlat nasip etti. Evlatlarımızın 3'ü üniversitelerini bitirdi. Hatta birinci evladımızın mürüvvetini görmek de nasip oldu. Psikolog olan kızımız Reyhan Seyhan İzmir'e gelin gitti ve ailecek orada yaşıyorlar. Yurtdışında Fizyoterapi eğitimini tamamlayan kızımız Elif Erdem ise şu an Aydın’da Fizyoterapist olarak özel bir klinik olan Fitterapi Aydın'da çalışma hayatına adım attı.Bize bu yıl mezuniyet sevincini yaşatan Gülsüm kızımız da Diyetisyen olarak yine Elif ablası gibi; güzide memleketimiz olan Aydın’ımızdaki Fitterapi Kliniğinde çalışıyor. Zaten Adil Can'ı görüyorsunuz,beraberce çalışıyoruz, aynı zamanda da Adnan Menderes Üniversitesi'nde İşletme okuyor. En küçük evladımız olan Didar Sena’da bu yıl 8. sınıfa geçti, maşAllah oda Mimar olmak istiyor. Nasip ne olacak göreceğiz,hayırlısını murad ediyoruz...

 

Buna mukabil 1980 yılından itibaren başladığımız "Hayat Üniversitesindeki" eğitimimize; süreç içerisinde Yüksek Lisans ve Doktoramızı yaptıktan sonra dahi ilk günkü heyecan ve şevkimizle devam ediyoruz...

 

Erdemoğlu markası nasıl doğdu ve kuruluşunuzun ilk gününden bugüne ne gibi gelişimler oldu, bize bu süreçlerden biraz bahseder misiniz?

 

Muhterem Babamız Ahmet Erdem 1976 yılında kardeşleriyle gerçekleştirdiği ortaklığından ayrılınca o dönem mevcut olarak kullandıkları Erdemler mağazası ismini ikinci defa kullanmak istememiş ve benim firmam Erdemoğlu olsun diye bir farklılık meydana getirmiş. O zamanlar Aydının en gözde caddesi sayılan Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bir dükkan satın alarak Erdemoğlu markasıyla Halı ve Avize ticaretine başlamış.Akabinde de işler geliştikçe masa, sandalye ve kısmen mobilya ürünleriyle ürün gamını genişletmiş. 1994 yılında ben ve ağabeyim Mehmet Erdem daha sonrasında da Ömer ve Yunus Emre Erdem'inde katılacağı Erdemoğlu Halı Ltd. Şti. kurduk.Babam artık yavaş yavaş işleri bize devretmeye başladı. 1998 yılında ise şuanda faaliyet gösterdiğimiz mağazamızın mülkünü almak nasip oldu. Ve o zamanlar Ege bölgesinin ilk Yataş mobilya mağazasını açarak özünde yerel bir işletme iken; bölgeye hitap eden, çevre ilçe ve illerden müşterileri olan modern bir mağazaya dönüştük. Bu sayede kıymetli hemşehrilerimize daha da kapsamlı ve kalifiye bir alışveriş kültürünün deneyimlerini sunmaya başladık.

 

Aynı zamanda bu süreç içerisinde; Erdemoğlu olarak Aydınımızın çeşitli yerlerinde dönemsel olarak, aksiyon ve kampanya mağazaları açtık.

 

Aydın'da sektörümüzde hep farklı olmayı en kaliteli ürünleri  Aydınlılar'la buluşturmayı kendimize ilke edindik. Rahmetli Babamız Ahmet Erdem 1980'li yıllarda Aydın’da kimsenin cesaret edip getiremediği en iyi el dokuma halıları;Hereke, Ladik,Bünyan halılarını Aydının önde gelen ailelerine satışını gerçekleştirmiş. Uzun yıllar geçmesine rağmen babamızın sattığı halıları halen bize soran eski ve köklü müşterilerimiz oluyor. Sadece halı sektöründe değil aydınlatmada da yıllarca kalite odaklı çalışmanın verdiği mutluluğu yaşıyoruz. Biz avize işine başladığımızdan bu güne kadar  kimler geldi kimler geçti en az 10 firma biliyorum piyasadan silindi gitti. Aydınlatma işinde de teknoloji şu anda çok ileri seviyede kullanılıyor ve aldığınız bir ürünün eğer servis ve yedek parça hizmeti yoksa kısa sürede ürün kullanılamaz hale geliyor. Çok ekonomik fiyatlara alınan bir beyaz eşyanın bile servisini soruyorsak aydınlatma işindeki ödenen rakamlara göre eğer yedek parça ve servis alınamıyorsa müşteri açısından büyük sıkıntı olur. Biz Erdemoğlu olarak sattığımız her ürünün arkasında durmayı kendimize ilke edindik.Şu anda Aydın’da temsil ettiğimiz markalara baktığımızda aslında bu yaklaşımımızın ne kadar da doğru ve yerinde olduğunu rahatlıkla ve açık bir şekilde görebiliriz.

 

2005 yılında şirketimizin Kurucusu Babamız Ahmet Erdem'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık. Şu an hizmet verdiğimiz mağazamızda Yataş'la başlayan yolculuğumuz 2006 yılına kadar sürdü bu arada halı sektöründeki yaşanan gelişmeler neticesinde bizde halıya daha çok yer ayırmak durumunda kaldık. Böylece Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki mağazamızı kapatarak mevcut mağazamızda; El Dokuma Halı , Yatsan Tempur Yatak, her nevi Makine Dokuma Halı,Aydınlatma, Balkon ve Bahçe Mobilyası, Mutfak Masa ve Sandalye Takımları,Mobilya Aksesuar ve Perde modelleriyle konseptimiz son halini almış oldu. 2007 yılında şirket ortağımız Mehmet Erdem Milletvekili olarak Parlamentoya gittiğinden hisselerini devrederek ortaklıktan ayrıldı. Daha sonraları Ömer Erdem ve Yunus Emre Erdem'de hisselerini devretmesiyle Ali Erdem olarak şu anda şirketi temsil görevi şahsıma kaldı. Halihazırda Ailemin bana duyduğu güveni en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyorum.

 

Aydın'da alışveriş hayatında yeniliklerin öncüsü olan Erdemoğlu Mağazası olarak yine bir yenilik ve dönüşüm süreci içerisine giriyorsunuz, markanızı Ecolux By Erdemoğlu ismi ile devam ettirme kararı aldınız, bize bu konudan biraz bahseder misiniz?

 

2018 yılına girdiğimizde Dünyanın ve Türkiye'mizin geçirdiği çok hızlı değişim süreçlerinden bizde etkilendik. Ve bir karar verme noktasına geldik, yeni bir anlayış geliştirmeli ve yeni bir farkındalık oluşturmalıydık.Neden bu yola girdik, çünkü; artık belli başlı markalar dışında neredeyse bütün firmalar fiyat odaklı çalışmaya başlamışlardı.Teknolojik gelişimlerle birlikte ürüne erişim çok kolaylaştı oturduğunuz yerden kalkmadan ne aklınıza gelirse hem fiyat olarak hem de kalite olarak öğrenebilecek durumdayız. Biz de ya bu işi ucuzluk pazarı mantığıyla sadece fiyat odaklı hale getirecek ve insanlara uzun taksitlerle fahiş fiyata ürün satacaktık, ya da özümüzden taviz vermeden ürünlerimizin hem kalitesiyle hem de fiyatlarıyla bu ticari rekabet ortamında yarışacaktık. Yani hem ekonomik hem de lüks olmamız gerekiyordu. Birde hem sosyal medyadan, hem de internetten erdemoglu.net web sitemiz üzerinden ciddi takipçi ve fan kitlemiz oluştu yani mesajlarımızı yeni gelişen bu süreçler itibarı ile sadece Türkiye değil tüm Dünyadaki insanlarımız için vermemiz gerektiğine inandık. Sonunda global birisim olsun, içinde kendimizle ilgili de mesajda olsun diyerek ECOLUX ismini uygun gördük.

 

Tüketici; Ecolux By Erdemoğlu markası çatısı altında, ne çeşit ve hangi evsaflarda ürünler buluyor?

 

 

ECOLUX aslında her hizmet ve ürün için dünyada yeni oluşan bir trend; hem lüks ve kaliteli olacak hem de fiyatı doğru ve hesaplı olacak.Yani mevzu bahis ürün yada ürünler, kalite fiyat endeksleri dikkate alındığında en rantabl ürün gamı olacak. Zaten hepimizin birer tüketici olarak aradığımız alışveriş yaklaşımı da tam olarak da bu değil midir? Ekonomik ulaşılabilir,lüks ve aynı zamanda kaliteli. Zaten bizim özümüzde olan kaliteli ürün satma eğilimi ve geleneği temsil ettiğimiz markalara da yansıyor. Yani ürün satışlarını satışını yaptığımız bütün sektörleri tek tek ele aldığımızda hepsinin kendi sektöründe lider firmaların ürünleri olduğunu görüyoruz.

 

Yatak ve yatak odası gruplarında Yatsan, Tempur, Kingkoil, Serta firmaları sadece Türkiye'nin değil dünyanın en iyi yatak firmaları olma özelliklerini taşıyorlar...

 

Halı sektöründe eski markaların çoğu maalesef üretim yapmıyor ancak şu anda ABD'ye bile halı satar hale gelen yeni halı firmaları var. Tabii yurt dışı satış yapmak için sağlıklı ürün yapmak birinci şart. Şuanda yüksek kaliteli ürünler yapan hem yurt dışı hem yurt içinde öne çıkan markalar; Empera Halı, Elexus Halı, Royal Halı, Pierre Cardin Halı gibi firmaların bayiliklerini yapıyoruz.

 

Perde ve Ev Tekstilinde Taç ve Demor gibi sektöründe önder firmalarla çalışıyoruz.

 

Aydınlatma sektöründe çok ciddi markalar var ancak fiyat olarak ekonomik değiller... Bizler başından bu yana yıllar içerisinde Dünyaca meşhur ünlü İtalyan markası "Arte di Murano'nun" ürünlerinden de sattık. Ancak bu yeni süreçte; hem ekonomik hem de kendi ürünümüz"Çin malı olmayan!" Avonni, Özcan, Lucea gibi yerli markalar"bizim Ecolux konseptimize" daha uygunlar.

 

Balkon ve Bahçe Mobilyasında ise 20 yıldır sattığımız ürünlerden hiç şikayet almadık. Bazı marketlerin yaptığı gibi her sene farklı ürün getirip ertesi yıl müşterimizle yedek parça ve garanti problemi yaşatmadık. Zaten Balkon ve Bahçe Mobilyası deyince adı üstünde dış mekanda duruyor ve güneşin 60-70 derece sıcaklığına maruz kalabiliyor. Şayet bilinçli birer tüketici olarak kaliteli bir ürün almamışsanız, maalesef aldığınız ürün 2 yıldan sonra garantisi bittiğinde kullanılmaz hale geliyor. Biz en kötü şartlarda 5 yıl garanti veriyoruz. Hele ahşap İroko ve Teak ürün almışsanız ömür boyu garanti verebiliriz. Birde şimdi Roop İpi denen denizcilikte kullanılan güneşten ve deniz suyundan etkilenmeyen polyester liflerden yapılmış özel bir çeşit Rattan Takımlarımız var ki eskitmeniz neredeyse mümkün değil. Bu kadar iyi ürünleri de 20 yıldır beraber çalıştığımız Lunica, Rootart, Kumbahçe, Tillia gibi markalarla sizleri buluşturmaya çalışıyoruz.

 

Mutfak Masa ve Sandalyesi ise bizim 40 yıllık aşina olduğumuz bir ürün grubu burada da Dolmenler Dols, Manolya ve Vrl  gibi firmaları tercih ettik.

 

Ecolux’u bu kadar özel kılan,diğerlerinden ayıran fark nedir? Bu kadar büyük bir başarıyı yakalamanın sırrı nedir?

 

Ecolux olarak bizi farklı kılan özelliğimiz; piyasa şartlarına göre, fiyat kalite endeksi en iyi ve en makul ürünleri bünyemizde barındıran bir yapıya sahip olmamızdır. Aslında toplumda yaşayan herkes bir tüketici olduğuna göre hepinizin aradığı da bu değil midir?Bu arada biz Ecolux By Erdemoğlu olarak bunu bir adım daha ileriye taşıyacağız.Bu mesajımı  yazının sonunda vereceğim.

 

Türk Mobilya Sektörünün ilerlemesini nasıl görüyorsunuz?

 

Türk Mobilya Sektörünü takip ettiğimizde şunları söyleyebilirim ki; her sene İstanbul’da uluslararası katılımcılara açık olarak gerçekleştirilen mobilya fuarlarına katılıyoruz. Her geçen sene daha kaliteli ürün ve farklı model üreten firmalar görüyoruz. Yurt dışından da ciddi ziyaretçiler oluyor. Sektöre baktığımızda da dünya çapında oluşan markalara sahibiz. Fakat yeterli değil, çünkü fiyat odaklı uzakdoğuda üretim yaptıran firmalarla (Ikea gibi) çok pahalı İtalyan mobilyaları arasında kendimize yer bulmakta zorlanıyoruz... Buna mukabil sevindirici bir gelişme olarak, son yıllarda müşteriler yerli üründeki oluşan kaliteyi görünce tercihlerini Türk markalarından yana yapıyorlar.


Sektörünüzde farklı ve yeni olarak neler yapıyorsunuz?

 

Sektörümüzde bizim de yeniliklerimiz var ancak ben öncelikle buradan yeni evleneceklere veya evini yenileyeceklere bir önemli bir mesaj vermek istiyorum. Halı, mobilya veya aydınlatma ürünleri alırken alışveriş yaptığınız firmanın geçmişini ve aldığınız ürünün markasını mutlaka araştırınız, kaç yıldır faaliyetteler ve müşterilerinin sorunlarını ne ölçüde ve ne kadar sürede çözebiliyorlar?

 

Çünkü bizim ürünlerimizde ki farkındalık içeren en önemli unsur satış sonrası hizmetlerdir! Bizim sattığınız ürün gamının hiçbirinin yetkili servisi olmamasına rağmen; yetkili servis hizmeti, satışı yapan firma üzerinden geçiyor.

 

Burada size küçük bir tüyo vereyim Aydın’da ucuz ve çok çeşitli ürünü taksitli satan firmalardan son 5 yılda kaç tanesi kapatıp gitti hiç araştırdınız mı? Halı almışsınız, keçe gibi olmuş ancak karşınızda bir muhatap bile yok... Bahçe Mobilyası, Mutfak Masa Sandalye Takımı almışsınız iki yılda dağılmış gitmiş, garantisi bitmiş deniyor... Hani bir söz vardır ya ucuz ve kalitesiz ürün alacak kadar zengin değilim diye. İşte tam da anlatmak isteğim budur aslında.

 

Ecolux’de Ekonomik, Ulaşılabilir, Lux sloganını kullanıyorsunuz, bununla neyi vurgulamak istediniz?

 

Şimdi bizde ECOLUX olma kararı aldıktan sonra çok düşündük,neler yaparız da müşterimize hem kaliteli hem de ekonomik bir ürünü nasıl verebiliriz diye hesap kitap yaptık. Sonunda sattığımız tüm ürünlerde "En İyi Fiyat Garantisi!" vermeye karar verdik.

 

Yani müşterimiz bizden aldığı her ürün gurubunda ister halı olsun ister aydınlatma ister masa ve sandalye en iyi fiyata alacak. Eğer müşterimiz bizden aldığı yatağı, perdeyi veya halıyı aynısı olmak şartıyla başka bir firmada daha ucuza bulursa aradaki fiyat farkını müşterimize iade etme sözü veriyoruz. Bu da bizim kıymetli müşterilerimize; yeni bir müjdemiz vede sürprizimiz olsun. Kaliteye ve güzelliklere düşkün herkesi ekonomik bir alışveriş için Ecolux By Erdemoğlu'na bekliyoruz...

 

Son olarak İleriye dönük hedefleriniz neler?

 

Ecolux By Erdemoğlu olarak ileride plaza şeklinde her katında farklı bir ürün grubunun olduğu bir mağazacılık anlayışını Aydın’a getirmek istiyoruz. Belki biz göremeyiz ancak çocuklarımız, nasip olursa yapacaklardır,  diye düşünüyorum.

 

Sevgi ve selamlarımızla...