BALKON, TERAS, BAHÇE MOBİLYA ve MASA SANDALYE TAKIMLARI

BALKON, TERAS, BAHÇE MOBİLYA ve MASA SANDALYE TAKIMLARI

Balkonunuzda nelere yer vermeyi planlıyorsunuz?

Örneğin bir hobi alanı olacak mı, bahçe salıncağı ya da koltuk takımı gibi ürünlere balkonunuzda yer verecek misiniz? Ya da balkon için sadece bir masa sandalye takımı mı alacaksınız yoksa tercihiniz, balkonda yer vereceğiniz bir kanepe ile balkon masasını kombinlemek mi?

Tüm detayları inceleyip balkonunuzun ebatlarına uygun olarak seçeceğiniz balkon masası sayesinde, masanın balkona sığmaması ya da ihtiyacınıza yetersiz kalması gibi sorunların önüne geçebilirsiniz.

Seçeceğiniz balkon masası tipi de oldukça önemli. Eğer geniş, yani hareket alanınızı kısıtlamayacak ve kapalı bir balkonunuz varsa devamlı balkonda kalabilecek (açılır kapanır olmayan) bir masa tercih edebilirsiniz.

Balkonunuz darsa ve bazı zamanlarda masanın hareket alanınızı ciddi anlamda kısıtlayabileceğini düşünüyorsanız bu durumda açılır kapanır balkon masası almanız sağlıklı olacaktır. Bu arada balkon alanınıza ve ihtiyacınıza uygun ölçülerde bir açılır kapanır balkon masası bulacağınız konusunda hiç şüpheniz olmasın. Farklı boyutlarda balkon masaları mevcut.

 

Balkonunuz, Hangi Malzemeyi Seçeceğiniz Konusunda Fikir Veriyor…

 

Balkonunuz açık mı kapalı mı?

Bu soru oldukça önemli çünkü vereceğiniz cevap nasıl bir balkon masası seçeceğiniz konusunda size yol gösteriyor. Eğer açık bir balkonunuz varsa tente gibi bir koruma yoksa bu, balkonunuzda yer alan masanın hava şartlarından direkt olarak etkileneceği anlamına gelir. Bu nedenle açık balkonlarda paslanmayan metal ya da plastik masa modelleri arasında seçim yapabilirsiniz. Bu arada bu materyallerle üretilen ürünlerin balkon dekorasyonunuza katkı sağlamayacağını kesinlikle düşünmemelisiniz. Özellikle plastik rattan bahçe mobilyaları, geçen sene olduğu gibi bu sene de dikkat çekiyor.

 

Kapalı bir balkona sahipseniz yani balkonunuzu hava şartlarından koruyabiliyorsanız bu durumda seçim konusunda daha özgür olabilirsiniz. Ahşap masalar, örme rattan masalar, metal masalar, plastik masalar… Bütçeniz, dekorasyon tarzınız ve elbette ki kullanım amacınıza uygun ürünü seçebilir ve balkonunuzda dilediğinizce keyif yapabilirsiniz.

 

Balkon masası nasıl olmalı?

Konforlu bir ürün seçmek önemlidir. Masanızı belki sandalyeler eşliğinde belki de balkonda yer verdiğiniz koltuklarla kombinleyip kullanacaksanız… Tam da bu noktada konfor sunan bir ürün seçmek oldukça önemli. Örneğin balkona konumlandırdığınız koltuklara göre çok daha yüksekte kalan bir masa rahat bir kullanım alanı sunamayabilir. Ya da sandalyelerinizden çok aşağıda kalan bir masada konforu yakalayamayabilirsiniz. İster küçük balkon masası alın ister büyük, boyuna dikkat etmelisiniz. Ayrıca alacağınız ürünün balkonda ne kadar yer kaplayacağı da konforlu bir kullanım alanı konusunda oldukça önemli.

Bütçenize ve zevkinize uygun birbirinden güzel balkon ve bahçe masa takımları Ecolux By Erdemoğlu Aydın’da sizleri bekliyor. Ayrıca birbirinden şık ve kullanışlı balkon ve bahçe aydınlatmaları sayesinde gece gündüz demeden gönlünüzce keyif yapabileceğinizi de hatırlatalım. 

Geniş dış mekan mobilya çeşitlerimizi keşfedin, balkon için daha küçük, hafif alüminyum mobilyalardan, geniş bahçeniz için rattan ve masif ahşap mobilyalar gibi çeşitli boyut ve malzemelere kadar her şeye sahibiz. Tarzınıza ve alanınıza uyanları bulun ve açık havada yaşamın tadını çıkarın!