MUTFAK DEKORASYONUNDA MASA SANDALYE TAKIMLARININ SEÇİMİ NASIL YAPILMALIDIR?

MUTFAK DEKORASYONUNDA MASA SANDALYE TAKIMLARININ SEÇİMİ NASIL YAPILMALIDIR?

Mutfak dekorasyonunda masa ve sandalye seçimleri mutfağın büyüklüğüne bağlı şekilde yapılmalıdır. Mutfakta kullanılacak olan masa sandalye takımı mutfağın diğer mobilyalarına hem tarz hem de renk olarak uyum sağlamalı ve tamamlamalıdır. Bu anlamda mutfağınızda tercih ettiğiniz dekorasyon tarzına bağlı olarak birçok farklı detaydan yararlanabilirsiniz.Mutfak masa sandalye takımları seçerken kullanacağınız alana yani mutfağa hakim olmalısınız, mutfağın şekline göre tasarımlar seçilmeli ve ilk olarak rahatlık göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Bunun için bazı önemli noktalara dikkat edebilirsiniz mesela kolay servis yapmak gibi, masa etrafında rahat servis yapabileceğiniz bir masa yerleşimi yapmak mutfak dekorasyonu için önemli bir nokta. Aynı zamanda masa etrafındaki kişilerinde rahatça hareket etmesi gerekir yani mevcut alanı en iyi şekilde değerlendirmek için mutfağınıza uygun masa sandalye modelleri tercih etmeniz gerekiyor.

 

Mutfak masa sandalye takımı seçerken…

 

Mutfağınız için seçeceğiniz modern masalar ve sandalyeler dekorasyonu görsel açıdan zenginleştirecektir, özellikle canlı renk ve desenlere sahip mutfak takımları ile oldukça enerjik bir mutfak dekorasyonu elde edebilirsiniz. Ancak bahsettiğimiz gibi tasarımların tarzı kadar kullanım kolaylığı sağlaması gerekir, bu şekilde daha rahat ve kullanışlı bir mutfak hayatı yaşanabilir. Kalabalık aileler ya da çok sayıda misafir ağırlayanlar mutfakta dikdörtgen masaları tercih edilebilirler, ancak şunu hatırlatmak gerekiyor yuvarlak mutfak masaları insan ergonomisine daha uygunlar.

 

Küçük bir mutfak ise kare ya da dikdörtgen cam yemek masaları tercih edilebilir, cam bir masa küçük mekanı daha geniş göstermek için oldukça ideal bir tasarımdır, yine şeffaf sandalyeler ile tamamlanırsa mutfağı hem daha modern hem de daha büyük gösterecektir. Küçük alanları geniş göstermek için cam masalar en uygun tasarımlardır, bu salon içinde geçerlidir.

 

Son bir kaç yıl içinde mutfak masaları ve sandalyeleri tasarım açısından oldukça dikkat çekiciler, özellikle modern mutfak masa ve sandalye takımları arayanlar için yüzlerce farklı alternatif seçenekler var. Ahşap ağırlıklı takımların yanı sıra, metal ve cam mutfak takımları ve son dönemde oldukça ilgi gören mutfak köşe takımları farklı beğenilere ve zevklere hitap eden tasarımlar arasındalar.

 

Klasik bir mutfağa sahipseniz, country tarzı mutfak masalar ıve sandalyeleri tercih edebilirsiniz. Eskitilmiş ahşap görünümüne sahip bu masa ve sandalyeler ile çok zarif ve etkileyici bir görünüm elde edilebilir. Country tarzı mutfaklar için genelde beyaz mutfak masaları ve sandalyeler tercih ediliyor, yuvarlak masalar daha dekoratif bir görünüm veriyor ancak mutfak alanı küçük ise kare ya da dikdörtgen tasarımların seçilmesi önerilir.

 

Modern hatlara sahip bir mutfağınız varsa tasarımında metalik parlak renkler içeren yemek masaları tercih edebilirsiniz. Mutfak masası ve sandalyelerde yer alan metal detaylar modern mutfağınızın diğer alanlarına uyum sağlayacaktır, özellikle ankastre setli ve parlak metal dolap kulplarına sahip mutfak modelleri için…

 

Modern mutfaklar için mutfak masa sandalye takımları ile rengarenk bir tema oluşturabilirsiniz , metal , cam yada ahşap hangi tarzı seçerseniz seçin rengarenk sandalye modelleri ile mutfağınıza taze ferah ve dinamik bir tarz kazandırabilirsiniz. Birbirinden farklı canlı renklere sahip modern sandalyeler mutfağınıza hareket kazandıracaktır.