EMPERA HALI

EMPERA HALI
EMPERA HALI
Kaplan Kardeşler, Türkiye’nin en köklü makine halısı üreticilerindendir. 1984 yılında Gaziantep’te kurulan firma, Türkiye’nin en büyük ikinci makine parkuruna sahiptir. Yurt içine ve yurt dışına yılda 15 milyon metrekare fason makine halısı satar.

Deneyimli tasarım ekibi sayesinde yerli ve yabancı halı markaları için koleksiyonlar hazırlar ve üretim yapar.

Makine halısı, duvardan duvara halı ve polipropilen iplik üretiminde uzmanlaşan Kaplan Kardeşler, kendi fabrikalarında ham elyafı ipe çevirir, renklendirir ve hiçbir dış tedarikçi kullanmadan halı üretir.

Halı altında bulunan pamuk astarı ve halı saçaklarını da kendisi üreten ender firmalardandır. Gelirinin %95’ini ihracattan elde eden Kaplan Kardeşler, 2014 yılında 90 milyon dolarlık ciroya ulaşır.

30 yıllık birikimin bir sonucu olarak, bir dünya markası yaratma hayalini gerçekleştirmek için çalışmalara başlayan Kaplan Kardeşler, Empera’nın temellerini de yine 2014 yılında atar. 2015 yılının Mayıs ayındaki Dometeks fuarında yerli ve yabancı halı tüccarlarına ve esnaflarına tanıtılan Empera markası kalitesi ve tasarımıyla büyük ilgi görür.

5 temadan oluşan Empera koleksiyonu, modern ev hayatının güncel beklentilerine cevap vermek üzere, özenle ve ustalıkla tasarlanmıştır.

Her tema farklı bir ruh halini yansıtır, özgün kişilik özellikleri taşır.

İpeksi dokusu, yaratıcı tasarımı ve mekanlara hayat veren desenleriyle Empera koleksiyonunun her bir parçası, Empera kalitesinin, teknolojisinin ve uzmanlığının aynasıdır.