SIKÇA SORULAN SORULAR ve SİZLER İÇİN DERLEDİKLERİMİZ

BALKON ve BAHÇE MOBİLYALARI

BALKON ve BAHÇE MOBİLYALARI
BALKON ve BAHÇE MOBİLYALARI

Balkon ve Bahçe Mobilyaları Hakkında Pratik Bilgiler

Bahçe mobilya ürünleri günümüzde oldukça fazla rağbetgörmektedir. Bu ürünleri seçerken dikkat edilmesi gereken birçok farklı faktörbulunmaktadır. İlgili ortama sağlanmak istenen huzur ve konfor, doğru ürünlerlemümkün olabilmektedir. Teak ağacı, sentetik rattan ve alüminyum malzemelerbahçe ürünlerinde en sıklıkla tercih edilen malzemelerin başında gelmektedir.Bu malzemeler de özellikleri bakımından kendi içlerinde farklı tercih edilmeseçenekleri sunmaktadır. Sentetik rattan, teak ağacı ve alüminyum malzemedenüretilen bahçe mobilya grubuyla adından söz ettiren ERDEMOĞLU HOME AYDIN'daestetiğin fonksiyonellik ile buluştuğu ürünlerini her zevke ve her bütçeyeuygun özellikler ile birlikte sunmaktadır.

"Kalite ve Fonksiyonelliğin Buluştuğu Balkon ve BahçeMobilyaları"

1. Bahçe mobilyaları seçiminde kullanışlılık, dayanıklılıkve konfor, dikkat edilmesi gereken en öncelikli noktaların başında gelmelidir.

2. Sert hava koşullarına karşı büyük bir dayanıklılıkgösteren sentetik rattan malzemeden üretilen bahçe mobilyaları, bakımı oldukçakolay olduğundan tercih edilebilmektedir. Sentetik rattan bir bahçe mobilyasıtercih edilirken, mobilyada kullanılan malzemenin kaliteli olduğundan ve doğruişlendiğinden emin olunmalıdır.

3. Sentetik rattan malzemeli bahçe ürünlerinin iyi bir elişçiliğinden geçmiş olduğuna dikkat etmek de bir diğer önemli husustur. Örgüdetaylarının uç bitimleri iyi gizlenmiş olmalıdır. Örgülerin düzgünce ve gerginbir yapıda tamamlandırılmış olması önemlidir.

4. Sentetik rattan malzemeli bahçe ürünleri, dört mevsimkullanılabilen, geniş esnekliğe sahip ve gerilmeye karşı dayanıklı ürünlerdir.Bu mobilyaları su ve yumuşak bir fırça ile kolayca temizlemek mümkündür.

5. Teak ağacı, bahçe mobilyaları seçiminde en çok tercihedilen malzemelerden biridir. Doğadaki en sert ağaçlardandır ve özünde doğalolarak kendi yağını barındırır. Bu yağ sayesinde en sert hava koşullarında bileyıpranmamaktadır. Anavatanı Endonezya olan bu ağaç ile üretilen bahçe mobilyaürünlerinin, devlet lisanslı ormanlardan kesildiğinden ve sadece A kaliteağaçların kullanıldığından emin olunmalıdır.

6. En değerli ağaçlardan biri olan teak ağacından yapılanürünlerde ağacın yaşı ve mobilyanın yapım şekli de dikkat edilmesi gerekennoktalardandır. Olması gereken fırınlama yöntemleriyle kurutulan ve doğrumakinalarla işlenen teak ağacı, en kaliteli bahçe mobilyası ürünlerine hayatverirken çok uzun yıllar yıpranma olmadan kullanılabilmektedir.

7. Teak ağacının kendine has kokusu ve pürüssüz bir yüzeyimevcuttur. Seçimini teak ağacından üretilen bir üründen yana kullananlar, seçimyaparken bu özellikleri de dikkate alabilirler.

8. Teak ağacından üretilen bahçe mobilyaları tercihedilirken ürünlerin devlet kontrolünden geçmiş olmasına ve olması gerekenkurutulma safhalarından geçmiş olmasına göre seçim yapmak büyük önem arzetmektedir.Bu gerekli şartların sağlanmadığı ürünler ikinci kalite ürünlerolup,kullanıldıkça çabuk deformasyon riski taşımaktadır.

9. 'Ağaçların altını‘ olarak gösterilen ve yaşayan birağaçolan teak ağacının en büyük özelliklerinden biri içeriğindeki yağ oranınınyüksek olmasıdır. Bu yağ oranı sayesinde çürümeye ve kurtlanmaya karşı büyükbir dayanıklılık gösteren teak ağacı, bahçelerde ve dış mekanlarda kullanımısırasında gri renge dönebilmektedir. Ağacın yıllar geçtikçe daha da doğalgörünmesinden keyif alanlar hiçbir bakım işlemine gerek kalmadan teak bahçeürünlerini uzun yıllar kullanabilmektedir. Teak mobilyalarını her sezon ilkgünkü renginde görmek isteyenler içinse yapılacak bir zımparalama işlemi ileürün eski haline döndürülebilmektedir. Ürünü her daim orijinal haliyle görmekisteyen bu kullanıcıların, teak ağacından imal edilen bahçe ürünlerini tercihederken, ürünün zaman zaman zımparalama yapılmasına ihtiyaç duyduğunu ve yıldabirkaç defa özel teak yağı ile yağlama bakımını yapmaya özen gösterilmesigerektiğini bilmeleri gerekir.

10. Okside olmadığı için uzun yıllar rahatlıklakullanılabilen alüminyum bahçe mobilyaları, hem bakımının kolay olması hem dehafif olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Dış mekanlara uyum vedayanıklılık gösteren ve leke tutmayan yapısıyla da tercih sebebi olan alüminyummalzeme, ayrıca kolay bir bakım da sunmaktadır. Alüminyum malzemeden yapılanbir ürünün sabunlu bir bezle silinip durulanması yeterli bir bakımdır.

11. Bahçe ürünlerinde konfor ile malzeme seçenekleri veözellikleri birbirleriyle entegre olmalıdır. Seçilen mobilyaların bel, sırt vekas ağrılarına neden olmayacak özelliklerde olması kullanıcılar açısından önemtaşımaktadır.

12. Bahçe mobilyaları ile huzurlu bir ortam yakalamayıhedefleyen kullanıcılar, kaliteli malzeme içeren ürünlere yönelmelilerdir.Çabuk deforme olan ve istenilen performansı gösteremeyen, onarılma ve yenilemegerekliliği doğan mobilyalarla karşı karşıya kalan kullanıcılar, psikolojikolarak da rahatsız ve huzursuz olmaktadırlar. Bu sebeple seçimin dikkatliyapılması gerekmektedir.

13. Bahçe mobilyaları, malzemesi ne olursa olsun çoğunluklaaçık renk tonlarında tercih edilmelidir. Çünkü dış mekanlarda ve bahçelerdegüneşe maruz kalacak olan koyu ürünler daha çabuk eskiyebileceğinden ve kirligörüntü sergileyebileceğinden dolayı açık renk tonlarından yana tercih yapmakkullanıcılara avantaj sunacaktır.

14. Bahçe ürünleri ile birlikte kullanılan minderlerindemobilya ile iyi uyum sağlamış olması, çok sert olmaması ve kolay terletmeyenözel kumaşlarla tasarlanmış olması dikkat edilmesi gereken diğernoktalardandır.

Bahçe Mobilyaları Seçiminde Mobilya Malzemesinin Önemi

Doğadaki en sert ağaçlardan biri olan, bünyesindeki doğalyağı ile zorlu hava şartlarına ve hava değişikliklerine karşı kendinikoruyabilen teak ağacı, dayanıklılığına karşın hafif olmasıyla da bahçe mobilyamodelleri için ideal bir ağaçtır. Kendine has kokusu ve pürüzsüz yüzeyi ileteak ağacı, diğer ağaçlardan oldukça farklı bir yapı sergilemektedir.

Bahçe mobilyalarının yapımında kullanan teak ağaçları, hemkalitesine hem de yaşına bakılarak özenle seçilmektedir. Ağaç alımındanmobilyanın oluşumuna kadar her süreci kendisi yürüten ürünlerinde kullanılanteak malzeme, fırınlarda en uygun nem oranına getirilmekte ve mobilyalar buşekilde hazırlanmaktadır.

Olumsuz hava şartlarına rağmen dayanıklılığını koruyanalüminyum bahçe ürünleri, okside olmadığı için uzun yıllar rahatlıklakullanılabilmektedir.Özelliği gereği oldukça hafif bir malzeme olan alüminyum,kullanıcılara kullanımı ve taşıması kolay bir yapı sunmaktadır. Farklımalzemelerle kombinlenmeye de uygun olan ve şık, estetik, kullanışlıtasarımlara imkan tanıyan alüminyum ürünlerin bakımı da oldukça kolaydır.Elektrostatik boyası,mobilyanın iskeleti ile uyumlu ve rahat minderleri, dışmekana uygun leke tutmayan ve yıkanabilir kumaşları ile konforlu bir kullanımsunan alüminyum grubu, bahçelerin gözdesi olmaya aday bir performanssergilemektedir.

Sizlerde keyifle vakit geçirdiğiniz bu özel alanlarınızındeğerine değer katmak için Ecolux By Erdemoğlu AYDIN’ı ziyaretedebilirsiniz.Zevkinize göre balkon ve bahçenize en uygun olan modeli tercihederek konforun tadını çıkarabilirsiniz. Ecolux By Erdemoğlu’nda birbirindenfarklı tasarımlarıyla bahçelerinize şık bir görünüm kazandırırken aynı zamandakonforlu malzemeleri ile size dinlenebileceğiniz alanlar oluşturmaktadır. Keyifürünleri olarak ayrı bir ürün grubu bulunan Ecolux By Erdemoğlu’nda balkon,bahçe,teras gibi alanlarınızı yaz kış kullanmanızı sağlayabilecek ısınmaürünleri,servis ürünleri ve dekorasyon ürünlerini de sizlere sunuyor. Buürünler ile soğuk havalarda dahi şık görünümlü bahçe şömineleri ile ısınabilirve açık havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bahçe mobilyaları için tercih yaparken alacağınız ürününbahçe ve açık havalara uygun olarak üretilmiş olmasına özen göstermelisiniz.Üretimaşamasında kullanılan malzemelerin hepsinin hava koşullarından etkilenmeyecektürde malzemeler olması gerekmektedir. Aksi halde en ufak bir yağışta, rüzgardaistenilmeyen sonuçlar ortaya çıkacaktır. Bu nedenle ürünleri tercih ederkenfiyatından önce kalitesine özen gösterilmelidir. Seçmiş olduğunuz ürünün nekadar uzun süre dayanıklı ve kullanılabilir olduğuna özen göstermenizgerekmektedir.

Bahçe mobilya ürünleri diğer mobilya türlerine göre çok dahafarklı malzemelerden üretilmelidirler. Yaz kış soğuk ve sıcak havalardanetkilenmeyecek malzemeler seçilmelidir. Kışın yağışlı havaların zarar verdiğiürünlere yaz aylarında da güneş ışınları büyük zarar vermektedir. Güneşışınlarının etkisiyle rengi değişen eriyen malzemeler dış mekan ürünlerindekullanılmamalıdır. Ancak ne yazık ki fiyatları daha düşük tutabilmek adınakaliteden ödün veren firmalarda piyasada yer alabilmektedir.

 

Bu nedenle tercih yaparken kaliteye önem vermenizgerekmektedir. Uzun yıllar kullanabileceğiniz kaliteli ve hava koşullarınauygun malzemeden üretilmiş olan ürünler sizlere çok daha az maliyetçıkaracaktır. Kalitesiz ürünü bir sezon kullanıp değiştirmek uygun alındığısanılan ürünün çok daha maliyetli olmasına neden olmaktadır. İstemiş olduğunuztüm bahçe ürünleri ürün yelpazemizde mevcuttur. Salıncaklar, yemek masaları,oturma grupları, dekorasyon ürünleri ile tarzınızı bahçenize yansıtabilirsiniz.Modern görünümlü mekanlar için şık tasarımlar sıklıkla tercih edilmektedir.Size en uygun modeli tercih edip temiz hava, yeşillik ve güneşin tadınıkeyfince çıkartabilirsiniz.